Японська фірма оштрафована за надмірної переробки
Опубликованно 27.01.2018 00:54
Японська рекламна фірма dentsu був оштрафований за внесення співробітники працюють надмірної понаднормової роботи, практика, яка широко поширена в країні.
У п'ятницю суд Токіо зобов'язав компанію виплатити 500 000 ієн (4,400$; ?3,380) за порушення трудового законодавства.
Культура денцу робочому місці був уважно вивчений, після того, як молодий робітник Мацурі Такахаші вбила себе в 2015 році.
Смерть від перевтоми, є давньою проблемою в Японії і навіть має своє слово: кароші.
Японські власті виявили, що надмірна робота мс Такахаші - повідомляється включено 100 годин на місяць за деякий час до смерті призвела до її самогубства.
Гучна справа призвело до відновлення Закликів до змін на найтриваліше в країні робочих годин і незаконним неоплачувані понаднормові.
Скотт Півночі, професор соціології у вищій школі Осакського університету гуманітарних наук, сказав, що перевтома-це "хронічні" проблеми в Японії.
Але він додав, що скромний штраф, накладений на Денцу, одного з найбільших рекламних агентств країни, не стане стримуючим фактором.
"Ви можете зрозуміти, чому випадкові смерті можуть розглядатися лише порівняно невелику вартість ведення бізнесу, особливо в порівнянні з витратами праці, які можуть бути врятовані люди працювати неоплачувані понаднормові", - сказав він Бі-бі-сі.
Даремно життя
Проблема була відзначена на цьому тижні, коли громадська телерадіокомпанія NHK заявив, що влада визначили смерті Міва репортер Садо в 2013 році була викликана перевтомою. 31-річний помер від серцевої недостатності.
Через рік після смерті пані Садо, місцева влада уклали політичний журналіст розігнався до 159 годин в місяць. У неї було тільки два вихідних на місяць, які ведуть до її смерті.
"Навіть сьогодні, через чотири роки, ми не можемо прийняти смерть дочки як даність," мс батьки Садо йдеться в коментарі, випущеному компанією. "Ми сподіваємося, що горе сім'ї загиблих ніколи не будуть витрачені даремно". Молодий японець працюючи себе до смерті Культура Японії перевтоми нарешті змінюється?
У Денцу і смертей в NHK серед останніх справ, які стали лунати заклики до дії на соціальні проблеми, який вперше був зафіксований в 1960-х роках.
На тлі зростаючого тиску з боку громадськості, прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе схвалив план радикальних реформ, реформ робочих місць, в тому числі і ковпаки на понаднормову роботу і оплати праці для робітників за контрактом.
Кількість смертей
Офіційно, кілька сотень смертей пов'язані з кароші кожен рік, вважаючи інфарктів, інсультів і самогубств. Активісти кажуть, реальна кількість набагато вище.
Уряд огляді, опублікованому в минулому році показав, що близько чверті японських компаній мають співробітників, які працюють більш ніж 80 годин понаднормової в місяць, часто неоплачуваних. І 12% у співробітників подолавши 100 годин на місяць Марк.
Вісімдесяти годин понаднормової в місяць розглядається як рівень, вище якого людина має підвищений шанс померти.
Деякі більш значущі цифри: близько 2000 кароші претензії на державні компенсації подається щорічно. Проф Північ сказав, близько 37% з цих вимог є успішними.
Він додав, що не всі вимоги для самогубств або смертей за інфарктів і інших захворювань серцево-судинної системи.
"Іноді жертвами перевтоми страждають інсультами або депресією, які не залишають їх в живих, але не може працювати", - сказав він.
Зміна культури?
Робляться зусилля по зміні культури ненормований робочий день, включаючи ініціативи, спрямовані на заохочення державних службовців до більш залишити. Компаній ввели в обов'язковому порядку "піти додому раніше" днів.
Зі свого боку, реформа Денцу спроби після смерті Міс Такахаші, як повідомляється, включають вимикають світло в десять годин щоночі в спробі змусити співробітників вийти.
Закон реалізований у 2014 році для протидії кароші орієнтований на інформаційно-просвітницькі кампанії. Проф сказав Норт, а це вимагає від роботодавців докладати зусилля по скороченню годин, він не накладає будь-яких штрафних санкцій за невиконання.
"Зусилля уряду по вирішенню перевтоми/кароші проблему не можна назвати успішним", - сказав він.
Категория: Финансы