За що почали виписувати штрафи паркувальні інспектори - пояснення
Опубликованно 07.09.2019 00:34
З 3 липня у Києві почали свою повноцінну роботу паркувальні інспектори. Вже наступного дня по всьому Києву почали помічати евакуатори, які забирають неправильно залишені транспортні засоби. Здається, період відносної безкарності за порушення правил паркування підходить до кінця.
У зв'язку з цим, заступник директора департаменту транспортної інфраструктури КМДА Дмитро Рахматуллін розповів, де і як працюють інспектори.
Де можна зустріти інспекторів?
На встановлених маршрутах у центрі міста - там, де ситуація з паркуванням найгірше (в основному у Печерському, Шевченківському та частково Голосіївському районах).
За які порушення карають?
На сьогоднішній день карають за такі порушення:
Порушення правил зупинки і стоянки автомобіля (ч. 1 статті 122 Купап) - розміщення автомобіля в зоні дії знаків 3.34 і 3.35 – штраф у розмірі 255 грн;
Порушення правил зупинки і стоянки автомобіля (ч. 3 статті 122 Купап) - розміщення автомобіля створює перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху, в тому числі:зупинка ближче 30 м від посадкових майданчиків громадського транспорту або від дорожнього знака такої зупинки з обох боків;зупинка на пішохідних переходах і ближче 10 метрів від них з обох боків;зупинка ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїздузупинка на перехрестях та ближче 10 метрів від них з обох боків;паркінг в місцях, де створює перешкоду для руху пішоходів,
Як карають?
За вказані вище порушення передбачений штраф у розмірі 510 грн з тимчасовим затриманням (евакуацією автомобіля.
З-за того, що відповідних коштів фотофіксації поки немає, порушення фіксують у так званому ручному режимі без пересилки матеріалів фіксації доказової бази правопорушення за інформаційно-телекомунікаційних мереж.
Інспектор на місці друкує повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності та розміщує його на лобовому склі.
Встановлення відповідальної особи здійснюється інспектором з паркування за матеріалами фіксації в офісі інспекції шляхом доступу в установленому порядку до Єдиного державного реєстру транспортних засобів МВС з відповідного автоматизованого робочого місця з використанням захищеного ключа з електронним підписом.
Винесені постанови про адміністративні стягнення з доказовою базою правопорушення направляються відповідальним особам - власникам транспортних засобів (рекомендованими листами з повідомленням у встановлені законодавством строки - протягом трьох днів з дня винесення постанови про адміністративне стягнення).
Коли автомобіль-порушник евакуюють?
Після завершення другого етапу інспектори з паркування перейдуть до третього - тимчасового затримання (евакуації) транспортних засобів у випадках, визначених законодавством. Втім, під час другого етапу періодично інспектори з паркування будуть проводити евакуацію.
Куди звертатися киянам, щоб повідомити про порушення правил паркування?
Кияни можуть залишати інформацію про порушення паркування через контакт-центр за номером 15-51. Крім того, можна зателефонувати в поліцію на номер 102 і 0-800-300-516 (довідкова служба КП “Київтранспарксервіс“). Отримана інформація дуже швидко передається і обробляється.
Раніше повідомлялося, що суд виправдав водія, який викликав патрульних на патрульних.
Категория: Авто