В Україні стартує відеофіксації на дорогах: Все, що потрібно знати


Опубликованно 30.05.2020 00:04

В Україні стартує відеофіксації на дорогах: Все, що потрібно знати

З 1 червня в Україні стартує система відеофіксації порушень ПДР. З нагоди її запуску відбулася прес-конференція за участю заступника міністра МВС Антона Геращенка.

Система відеофіксації створена для зниження рівня смертності на дорогах України.

З часів незалежності загинуло 175,216 тис осіб. Майже половина (40%) ДТП сталася через перевищення швидкості.

У перший день літа 50 встановлених камер почнуть фіксувати тільки факт перевищення швидкості. Протягом року планується, що камери будуть фіксувати також проїзд на заборонений сигнал світлофора, порушення правил стоянки і парковки. Також будуть стежити за порушенням правил руху по смузі громадського транспорту або пішохідних доріжках, виїзд на зустрічну смугу.

Для полегшення пошуку відповідей на питання в міністерстві запропонували форму відповідей на питання: Які порушення фіксуються?

? У даний момент тільки перевищення швидкості, надалі список розшириться.Що вважається порушенням?

Перевищення швидкості на 20 км/год від допустимо дозволеної вважається порушенням + 2 км/год на погрішність (За ДСТУ похибка дорівнює 3км/год).Яка система штрафів за порушення? За перевищення більш ніж на 20 км/год штраф - 255 грн.За перевищення швидкості більш ніж на 50 км/год – 510 грн.

Якщо оплата за отриманий штраф пройшла протягом 10 днів з моменту отримання повідомлення, то сума штрафу дорівнює 50% від зазначеної.Хто вважається винним у скоєному? Особа, на яку зареєстровано ТЗ, чи зазначений ним користувач.У випадку з юр особою відповідальність несе його начальник, або уповноважена особа.Громадянин чи іноземець, які ввезли ТЗ з-за кордону.Як будуть встановлюватись дані порушника?

Поліція буде встановлювати дані в реєстрах МВС і Мін'юсту.

Як дізнатися, що порушення зафіксовано?

Якщо водій подавав особисті дані в МВС, то повідомлення прийде у вигляді СМС або електронну пошту. Також можна перевірити інформацію на сайті МВС і Нацполиции. Або дочекатися отримання листа від листоноші.Як видається постанова про відповідальність за порушення?

Після фіксації порушення протягом 3-х днів надсилається лист з повідомленням. Рішення виноситься без участі порушника.Скільки часу дається на оскарження постанови?

?10 днів з моменту набрання чинності.Коли постанова набирає чинності?

З дня одержання відмови від одержання, з моменту повернення недоставленного листи.Коли особа звільняють від адмінвідповідальності за порушення? Якщо протягом 20 днів особа, що отримала постанову надасть документи про вибуття з власності транспортного засобу внаслідок угону чи викрадення.Якщо яка управляла транспортом особа протягом 20 днів сплатить штраф і надасть заяву у відділ Нацполиции щодо визнання порушення і згоди на адмінвідповідальність.Скільки часу є на оплату штрафу?

30 днів з моменту набрання законної сили постанови. Якщо був факт оскарження, то строк на його рішення не включається.

Якщо не сплатити штраф, що буде?

Після закінчення 30 днів і відсутності оплати штрафу накладається примусове відшкодування. Може бути заарештовано рухоме і нерухоме майно власника ТЗ. Також може бути подвоєна сума штрафу.Якщо автомобілем користується декілька людей, хто винен у скоєному?

Винуватцем вважається зареєстрований в органах МВС власник ТЗ.Відрізняються реквізити на оплату штрафів, отриманих від патрульних і автофиксации порушень?

Так. Для штрафів, зафіксованих камерами відкрито єдиний рахунок, який відображається на сайті МВС і Нацполиции. Також, рахунок буде вказано в постанові про порушення та квитанції про оплату.

Раніше ми повідомляли про карту з розташуванням у Києві камер відеофіксації.



Категория: Авто