Як покарають водія, що перевозив дитини без автокрісла: Подробиці
Опубликованно 30.06.2020 00:30
Влітку українці з задоволенням відправляються у відпустки і подорожі. Однак 2020 рік вніс свої корективи, а коронавірус “посприяв“ закриття кордонів і подорожей стало менше. Курорти всередині країни стануть як ніколи актуальні в цьому році.
Редакція bigmir)net вирішила нагадати водіям та батьків про правила перевезення дітей в автомобілі.
У листопаді 2019 року набув чинності законопроект №1150 про штрафування за перевезення дітей без крісла. Тепер порушенням вважається перевезення дитини, яка не досягла 12-річного віку і зростання 145 см без застосування автокрісла на задньому сидінні ТЗ (у тому числі мотоцикла та мопеда). Вперше зафіксоване порушення карається накладенням штрафу в розмірі 510 грн, штраф при повторному порушенні протягом року становитиме 850 грн.
Поліція може виписати штраф лише у разі зупинки ТЗ за фактом порушення ПДР. Спеціально для перевірки наявності автокрісла для перевезення дитини поліція зупиняти машину права не має.З якого віку можна їздити без автокрісла?
Без автокрісла, відповідно до законодавства України, можна перевозити дитину, яка досягла 12-річного віку і зростання більш 145 див.
При цьому, зростання вказано не випадково. Стаціонарний ремінь безпеки, який застосовується в автомобілі, розрахований на дорослу людину і в момент аварії чоловік нижче 135 см просто вилетить з ременя.
Бустер - можна чи ні в 2020 році в Україні?
Оскільки в законі прописано, що заборонено перевозити дитину в ТЗ без спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, але не вказана необхідність використання автокрісла, то бустер може бути застосований для перевезення дітей всередині автомобіля.
Втім, з точки зору безпеки транспортування маленьких дітей, доцільно використання автокрісла. Адже бустер являє собою безспинную подушку з ременем. Вони відносяться до 2-3 категорії автокрісел і призначені для перевезення дітей вагою від 15 кг і зростом близько 120 див.
Перевезення дитини в автокріслі знижує смертність внаслідок ДТП більше, ніж на 50%.
?
Можна перевозити дитину на руках в Україні?
Ні, не можна. Це суперечить закону і безпеки.
Дорослий, який сидить на задньому сидінні авто і тримає на руках малюка не може забезпечити безпеку дитині. Різні тестові випробування із застосуванням макетів довели, що в момент ДТП чоловік навіть пристебнутий ременями безпеки не може утримати дитину в руках. Якщо дорослий був не пристебнутий, то він може придавити дитину, так як в момент падіння дитина опиниться під ним.
А що таксі та громадський транспорт?
Після затвердження закону деякі служби таксі ввели послугу перевезення дитини в автокріслі, паралельно додавши до вартості поїздки значну суму. В інших службах взагалі не надається така можливість. Перевезення дітей у громадському транспорті також прописана в законодавстві, однак більше половини перевірок поліції показали, що ніхто не дотримується правил.
З точки зору безпеки важливі установка і розташування крісла всередині авто
І поки актуальним залишається обговорення штрафу за дітей без крісла, частина батьків забуває заглянути в інструкцію по установці устаткування в авто. В Європі для перевезення дітей автокрісла і бустери використовуються більш ніж в 90% випадків. Але тільки дві третини батьків встановлюють крісло вірно. Інші піддають дитини ще більшій небезпеці, адже неправильно встановлене крісло може додатково травмувати малюка в момент нещасного випадку.
Ми вже розібралися, до скількох років потрібно автокрісло і те, що потрібно вміти кріпити його на задньому сидінні автомобіля. Але як щодо переднього пасажирського сидіння? Законодавством нашої держави прописана заборона перевезення дитини на передньому сидінні до 12-ти років без спеціального обладнання. Проте експерти не радять встановлювати крісло на переднє пасажирське сидіння в авто.
По-перше, переднє сидіння значно більш травматично у разі ДТП.По-друге, водій буде частіше відволікатися в процесі їзди.По-третє, установка автокрісла на передньому сидінні вимагає виключення подушки безпеки. Така опція доступна не у всіх моделях авто. Включена подушка і автокрісло речі несумісні з причини того, що при розкритті захисна функція подушки протилежна по відношенню до крісла. Вона просто мне крісло і дитини всередині його.
При перевезенні дітей всередині авто завжди потрібно розуміти, що безпека малюка понад усе.
Раніше ми повідомляли, що догляд за кондиціонером всередині авто збереже здоров'я водієві.
Категория: Авто